< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Blade Runner 2049 (Kodi 110408)     

Regjia: Denis Villeneuve

Me Aktoret: Ryan Gosling, Harrison Ford, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Dave Bautista, Jared Leto, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, Lennie James, David Dastmalchian, Edward James Olmos


Publikuesi: Columbia


Zhanret: Drame, Mister, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 163 minuta


Data e Publikimit: 06/10/2017


  


Pershkrimi i Filmit

30 vjet kanë kaluar nga ngjarjet e njohura dhe një polic i ri i Los Anxheles, sjell në jetë një sekret të fshehur thellë, që ka perspektivën e zhytjes nga kultura në kaos. Zbulimi e çon në kërkim të Rik Dekard, një koleg i vjetër që ka humbur prej 30 vitesh.