< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Concussion (Kodi 109743)     

Regjia: Peter Landesman

Me Aktoret: Will Smith, Alec Baldwin, Albert Brooks, Paul Reiser, Luke Wilson, David Morse, Arliss Howard, Gugu Mbatha Raw, Bitsie Tulloch, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Eddie Marsan, Stephen Moyer


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Biografi, Drame, Sport


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 122 minuta


Data e Publikimit: 25/12/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Doktori Benet Omalu është një mjeko-ligjor neurolog që zbulon i pari një dëmtim tek një lojtar profesionist në futbollin amerikan, gjë të cilën ai e vërteton që vjen si pasojë e aktivitetit të tij sportiv. Dhe në këtë kohë, ai fillon një luftë të vërtetë që këtë zbulim ta bëjë publik, që bota të mësojë çmimin që paguajnë sportistët profesionistë në futbpllin amerikan. Por ai do të përballet me politikanë dhe kompani prestigjioze, që sportin e shikojnë thjesht si biznes.