< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Attack The Block (Kodi 108139)     

Regjia: Joe Cornish

Me Aktoret: Luke Treadaway, Adam Leese, Nick Frost, Jodie Whittaker, John Boyega, Alex Esmail, Franz Drameh, Leeon Jones, Simon Howard


Publikuesi: Studio Canal


Zhanret: Aksion, Fantastiko Shkencor, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 88 minuta


Data e Publikimit: 13/05/2011Pershkrimi i Filmit

Infermierja praktikante Sem (Jodie Whittaker) po kthehet në këmbë në apartamentin e saj në një bllok të frikshëm ndërtesash në Londrën jugore kur grabitet nga një bandë të rinjsh me maska. Ajo shpëton kur banda shpërqendrohet nga një meteorit i shndrritshëm, i cili bie nga qielli dhe qëllon një makinë të parkuar aty afër. Semi arratiset pak para se banda të sulmohet nga një krijesë e vogël aliene që del nga rrënojat. Banda e ndjek krijesën dhe e vret, duke e tërhequr zvarrë trupin e saj të neveritshëm në majë të bllokut të ndërtesave, bllok të cilin e trajtojnë si territorin e tyre. Dhe aty nis gjithçka...