< Kthehu tek Faqja e Meparshme

City of God - Cidade De Deus (Kodi 107920)     

Regjia: Fernando Meirelles

Me Aktoret: Alexandre Rodrigues, Leandro Firmino, Phellipe Haagensen, Douglas Silva, Jonathan Haagensen, Matheus Nachtergaele, Seu Jorge, Jefechander Suplino, Alice Braga, Emerson Gomes


Publikuesi: O2 Filmes


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Portugeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 129 minuta


Data e Publikimit: 10/07/2002Pershkrimi i Filmit

Mirë se erdhët në geton më famkeqe në botë: “Qyteti i Zotit” të Rio de Zhaneiros. Një vend ku reporterët e luftës kanë frikë të shkelin, ku policia rallë shkon dhe banorët janë me fat nëse jetojnë për t’u bërë 20 vjeç. Kjo është historia e vërtetë e një djaloshi që u rrit në këto rrugë dhe ambicia e të cilit për t’u bërë fotograf është dritarja jonë  brenda dhe ku në fund fare mund të jetë rrugëdalja e tij e vetme.