< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark (Kodi 109378)     

Regjia: Steven Spielberg

Me Aktoret: Harrison Ford, Karen Allen, John Rhys-Davies, Alfred Molina, Paul Freeman, Ronald Lacey, Denholm Elliott, Wolf Kahler, Anthony Higgins, Vic Tablian, Don Fellows, William Hootkins


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 12/06/1981


  


Pershkrimi i Filmit

Arkeologu dhe aventurier Indiana Jones është i punësuar nga qeveria e SHBA për të gjetur arkën e besëlidhjes para nazistëve.