< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Prophet (Kodi 109703)     

Regjia: Roger Allers, Gaëtan Brizzi

Me Aktoret: Liam Neeson, Salma Hayek, John Krasinski, Alfred Molina, Quvenzhané Wallis, Frank Langella, Assaf Cohen, Gunnar Sizemore


Publikuesi: Pathé


Zhanret: I Animuar, Drame, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 85 minuta


Data e Publikimit: 07/08/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Artisti dhe poeti i mërguar, Mustafa, niset për një udhëtim për në shtëpi bashkë me amvisën e tij dhe vajzën e saj. Së bashku, treshja duhet t’u shmanget autoriteteve që kanë frikë se e vërteta në fjalët e Mustafës do të ndezë një rebelim.