< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Mal de Pierres (Kodi 110247)     

Regjia: Nicole Garcia

Me Aktoret: Marion Cotillard, Louis Garrel, Alex Brendemühl, Brigitte Roüan, Victoire Du Bois, Aloïse Sauvage, Daniel Para, Sören Rochefort, Camilo Acosta Mendoza


Publikuesi: StudioCanal


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Frengjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 28/07/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Në Francën e viteve 1950, Gabriela është një grua pasiononte dhe me shpirt të lirë. Ajo martohet pa dashuri dhe bie në dashuri me një burrë tjetër kur dërgohet në Alpe për t’u trajtuar për gurë në veshka. Gabriela dëshiron që të çlirohet dhe t’ia mbathë me Andrenë.