< Kthehu tek Faqja e Meparshme

2012 (Kodi 107853)     

Regjia: Roland Emmerich

Me Aktoret: John Cusack, Amanda Peet, Chiwetel Ejiofor, Thandie Newton, Oliver Platt, Thomas McCarthy, Woody Harrelson, Danny Glover, Liam James, Morgan Lily


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Drame, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 151 minuta


Data e Publikimit: 13/11/2009Pershkrimi i Filmit

Kurrë më parë një datë në histori nuk ka qenë kaq domethënëse për kaq shumë kultura, kaq shumë fe, shkencëtarë dhe qeveri. “2012” është një aventurë epike rreth një përmbytjeje globale që i sjell fundin botës dhe tregon luftën heroike të të mbijetuarve.