< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Gulliver's Travels 3D (Kodi 420068)     

Regjia: Rob Letterman

Me Aktoret: Jack Black, Jason Segel, Emily Blunt, Amanda Peet, Billy Connolly, Chris O'Dowd, T.J. Miller, James Corden, Catherine Tate, Emmanuel Quatra


Publikuesi: Twentieth Century Fox


Zhanret: Komedi, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 85 minuta


Data e Publikimit: 25/12/2010



Pershkrimi i Filmit

Jack Black është më i madh se kurrë... si Guliveri, një dështak që aspiron të bëhet gazetar udhëtimesh në një gazetë njujorkeze. Kur më në fund ai niset nga qyteti për të bërë një artikull udhëtimesh, një stuhi e shpie në një ishull të banuar nga njerëz shumë të vegjël të quajtur Liliputë. Pas një fillimi të vështirë, gjiganti Guliver bëhet një inspirim për miqtë e tij të rinj. Ai u sjell mrekullitë e ditëve moderne, si kompjuterat dhe video-lojërat e muzikës - ndërkohë që ata e ndihmojnë të bëjë namin gjatë udhëtimeve të tija në këtë botë të paharrueshme.