< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Borning (Kodi 109232)     

Regjia: Hallvard Bræin

Me Aktoret: Anders Baasmo Christiansen, Trond Halbo, Steinar Sagen, Jenny Skavlan, Sven Nordin, Otto Jespersen, Lars Arentz-Hansen, Henrik Mestad, Camilla Frey, Trygve Svindland


Publikuesi: Filmkameratene


Zhanret: Aksion, Komedi


Gjuha: Norvegjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


  


Pershkrimi i Filmit

Për të gjithë ata që e mbajnë mend "Cannonball Run". Ky është versioni modern që ka të bëjë me këtë temë. Gara më e gjatë dhe më e egër e të gjitha kohërave. Nga Oslo deri në Kepin e Veriut. Rregulli i vetëm është kush mbërrin i pari.