< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Saat Po Long 2: A Time for Consequences (Kodi 109545)     

Regjia: Pou-Soi Cheang

Me Aktoret: Sammo Hung Kam-Bo, Wu Jing, Tony Jaa, Louis Koo, Simon Yam, Jin Zhang, Babyjohn Choi, Andy On, Jacky Wu, Francis Ng, Ken Lo, Andrew Ng


Publikuesi: 1618 Action Limited


Zhanret: Aksion


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 18/06/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Polici i infiltruar, Kiti, bëhet i varur nga droga në mënyrë që të kapë z. Hung, organizatorin e një sindikate krimi. Kur operacioni shkon keq, Kiti prish maskimin e tij dhe supervizori që është edhe xhaxhai i tij, Uah, vendos t’i japë fund operacionit. Kiti përfundon në një burg në Tajlandë, ku njihet me një polic, Çain, i cili po mblidhte para për të shpëtuar vajzën e tij që vuante nga leukemia. Më pas Çai mëson se Kiti ishte ai që mund ta shpëtonte vajzën e tij dhe së bashku vihen kundër z. Hung.