< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Shaolin (Kodi 108056)     

Regjia: Benny Chan

Me Aktoret: Andy Lau, Nicholas Tse, Jackie Chan, Bingbing Fan, Jacky Wu, Yu Xing, Xin Xin Xiong


Publikuesi: Emperor Motion Pictures


Zhanret: Aksion


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 20/01/2011Pershkrimi i Filmit

Kina është zhytur në konflikt ndërsa zotët e luftës përpiqen të zgjerojnë pushtetin e tyre mbi tokat fqinje. I mbushur nga suksesi i tij në fushëbetejë, i riu dhe arroganti Hou Zhie tallet me murgjit e Shaolinit kur rreh njërin prej tyre në një duel. Por krenaria vjen përpara një rënimi. Kur familja e tij shfaroset nga një zot lufte rival, Hou Zhie detyrohet të strehohet te murgjit. Ndërsa shqetësimi i qytetarëve përhapet dhe populli vuan, Hou dhe murgjit e Shaolinit detyrohen të vihen kundër zotave djallëzorë të luftës.