< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Cold War (Kodi 108700)     

Regjia: Lok Man Leung, Kim-ching Luk

Me Aktoret: Andy Lau, Byron Mann, Andy On, Tony Leung Ka Fai, Charlie Yeung, Grace Huang, Michael Wong, Aaron Kwok, Kar Lok Chin, Terence Yin


Publikuesi: Edko Films, Irresistible Delta, Sil-Metropole Organisation


Zhanret: Aksion, Krim, Mister


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 08/11/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në qytetin më të sigurt të Azisë, departamenti i policisë së Hong Kongut ka qenë i paprekshëm prej vitesh - kjo ndodh deri në momentin kur ata marrin një telefonatë anonime pasi një furgon policie që po transportonte pesë oficerë tepër të trajnuar dhe pajimet e tyre zhduket nga radari. Pas disa telefonatash kriptike, bëhet e qartë se pengmarrësit janë në dijeni të çdo vendimi kritik të marrë nga policia. Ndërsa kriminelët kryejnë një sulm tepër të planifikuar, policia bën të pamundurën të kundërluftojë, duke mos ditur se janë kthyer në gurë shahu në një lojë më të madhe dhe më të rrezikshme.