< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Book of Life 3D (Kodi 420138)     

Regjia: Jorge R. Gutierrez

Me Aktoret: Channing Tatum, Zoe Saldana, Danny Trejo, Ron Perlman, Christina Applegate, Ice Cube, Diego Luna, Ana de la Reguera, Grey DeLisle, Eugenio Derbez, Hector Elizondo, Cheech Marin, Gabriel Iglesias, Anjelah Johnson-Reyes


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 17/10/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Nga producenti Guillermo del Toro dhe regjisori Jorge Gutierrez vjen një komedi e animuar me një stil vizual unik. "Libri i Jetës" është udhëtimi i Manolos, një të riu që është i ndarë mes përmbushjes së pritshmërive të familjes së tij dhe ndjekjes së zemrës. Para se të zgjedhë cilën rrugë do të ndjekë, ai zbarkon në një aventurë të pabesueshme, që shtrihet në tre botë ku ai duhet të përballet me frikën më të madhe. I pasur me një muzikë të preferuar pop, ky film na inkurajon të festojmë të kaluarën duke parë edhe nga e ardhmja.