< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Minions 3D (Kodi 420142)     

Regjia: Kyle Balda, Pierre Coffin

Me Aktoret: Sandra Bullock, Jon Hamm, Michael Keaton, Allison Janney, Steve Coogan, Jennifer Saunders, Geoffrey Rush, Steve Carell, Pierre Coffin, Katy Mixon, Michael Beattie, Hiroyuki Sanada, Dave Rosenbaum


Publikuesi: Illumination Entertainment


Zhanret: I Animuar, Aventure, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 10/07/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Minionët janë disa krijesa të vogla dhe të verdha të cilat publiku i njeh nga filmi me Shpirtkeqin. Por historia fillon shumë kohë më parë kur ata ishin në kërkim për një shef sa më të lig. Pasi tre nga pjestarët e fisit nisen për të kërkuar një shef, shumë shpejt ata do të përballen me Skarlet Overkill, një keqbërëse me famë botërore që po mundohet të rrëmbejë kurorën dhe monarkinë e bretëreshës së Anglisë.