< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hotel Transylvania 2 3D (Kodi 420155)     

Regjia: Genndy Tartakovsky

Me Aktoret: Mel Brooks, Adam Sandler, Selena Gomez, Steve Buscemi, Andy Samberg, Kevin James, David Spade, Fran Drescher, Keegan Michael Key, Chris Kattan, Julia Lea Wolov


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 89 minuta


Data e Publikimit: 25/09/2015


  


Pershkrimi i Filmit

U kthye sërish pakoja Drak në një komedi-aventurë të re me përbindësha të rinj. Gjithçka duket sikur po ndryshon për mirë në Hotelin Transilvania. Më në fund rregulli i rreptë i Drakulës vetëm për përbindësha në hotel është zbutur duke i hapur dyert klientëve njerëz. Por prapa arkivoleve të mbyllur, Draku shqetësohet për nipin e tij gjysmë njeri gjysmë vampir që nuk po tregonte shenja të të qenit vampir. Ditëlindja e Denisit po afron, dhe aty vjen si i ftuar edhe stërgjyshi Vladi i cili nuk i duronte dot njerëzit. Por çfarë do të ndodhë...