< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Good Dinosaur 3D (Kodi 420157)     

Regjia: Peter Sohn

Me Aktoret: Raymond Ochoa, Jack Bright, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Marcus Scribner, Steve Zahn, A.J. Buckley, Anna Paquin, Sam Elliott, Alan Tudyk


Publikuesi: Pixar Animation Studios, Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar, Aventure


Gjuha: Anglisht, Spanjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 25/11/2015


  


Pershkrimi i Filmit

“Dinosauri i Mirë” ngre pyetje: Po sikur asteroidi që ndryshoi përgjithmonë jetën në Tokë të mos e kishte zënë planetin dhe dinosaurët gjigantë të mos ishin shfarosur kurrë? Në këtë udhëtim epik në botën e dinosaurëve, një Apatosaur me emrin Arlo zë një shok njerëzor. Ndërkohë që po udhëtonin në një tablo të madhe dhe misterioze, Arlo mëson fuqinë e përballjes me frikët e tij dhe zbulon se çfarë është i aftë të bëjë në të vërtetë.