< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Zootopia 3D (Kodi 420163)     

Regjia: Byron Howard, Rich Moore

Me Aktoret: Massimo Lopez, Paolo Ruffini, Nicola Savino, Frank Matano, Diego Abatantuono, Teresa Mannino, Leo Gullotta, Jason Bateman, Ginnifer Goodwin, Shakira, Alan Tudyk, Katie Lowes, Idris Elba


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar, Aventure


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 108 minuta


Data e Publikimit: 04/03/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Që nga elefanti më i madh deri tek grifsha më e vogël, Zootopia është një metropol gjitarësh ku jetojnë dhe harlisen gjitarë të ndryshëm. Kur Xhudi Hops bëhet lepurushja e parë që futet në polici, shumë shpejt mëson se sa e vështirë është të zbatosh ligjin. E vendosur për të treguar veten, Xhudi kap mundësinë për të zgjidhur një çështje misterioze. Fatkeqësisht, kjo do të thotë të punojë me Nik Uajldin, një dhelpër dinake që ia bën punën edhe më të vështirë.