< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kung Fu Panda 3D (Kodi 420001)     

Regjia: Mark Osborne, John Stevenson

Me Aktoret: Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie, Ian McShane, Jackie Chan, Seth Rogen, Lucy Liu, David Cross, Randall Duk Kim, James Hong


Publikuesi: DreamWorks Animation


Zhanret: I Animuar, Aksion, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 91 minuta


Data e Publikimit: 06/06/2008Pershkrimi i Filmit

Panda dembele, Po (Black), duhet në njëfarë mënyre të bëhet Mjeshtër i Kung Fu-së për të shpëtuar Luginën e Paqes nga një leopard dëbore i lig, Tai Lung (McShane). Në peisazhin e botës legjendare të Kinës së lashtë, kjo është historia e Po-së, heroit tonë të pashpresë, i cili hyn në botën e ashpër të Kung Fu-së dhe e bën rrëmujë. Po-ja si përfundim shndërrohet në një hero Kung Fu-je duke mësuar se nëse beson tek vetja e tij, mund të bëjë gjithçka...