< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kung Fu Panda 2 3D (Kodi 420010)     

Regjia: Jennifer Yuh

Me Aktoret: Jack Black, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Gary Oldman, Jackie Chan, Seth Rogen, Lucy Liu, David Cross, James Hong, Jean-Claude Van Damme, Michelle Yeoh, Danny McBride, Dennis Haysbert


Publikuesi: DreamWorks Animation


Zhanret: I Animuar, Komedi, Aventure


Gjuha: Anglisht, Italisht, Shqip

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 90 minuta


Data e Publikimit: 26/05/2011Pershkrimi i Filmit

Në Kung Fu Panda 2, Poja tani po jeton ëndrrën e tij si Luftëtari Dragua, duke mbrojtur Luginën e Paqes përkrah miqve të tij, Pesëshes së Furishme. Por jeta e re e Posë kërcënohet nga një armik i ri, i cili planifikon të përdorë një armë sekrete dhe të pandalshme për të pushtuar Kinën dhe për të shkatërruar kung funë. Poja duhet të shikojë në të shkuarën e tij dhe të zbulojë sekretet e origjinës së tij; vetëm atëherë do të mund të çlirojë fuqinë që i duhet për të dalë me sukses.