< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Maleficent 3D (Kodi 420120)     

Regjia: Robert Stromberg

Me Aktoret: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley, Lesley Manville, Imelda Staunton, Juno Temple, Sam Riley, Miranda Richardson, India Eisley, Brenton Thwaites, Marama Corlett, Peter Capaldi, Toby Regbo, Kenneth Cranham


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


  


Pershkrimi i Filmit

Filmi sjell portretin klasik të "Bukuroshes së fjetur". Një grua e bukur, zemërpastër, me krahë të zeza mahnitëse. Ajo ka një mbretëri paqeje, deri sa një ushtri pushtuese kërcënon harmoninë e tokës. Ndërsa përpiqet të mbrojë vendin, një tradhti e pamëshirshme fillon të kthejë zemrën e saj të pastër në gur. E vendosur për hakmarrje, përballet në një betejë epike me mbretin e njerëzve dhe si rezultat, hedh një mallkim mbi të porsalindurën Aurora. Kur fëmija rritet, Maleficent kupton se Aurora mban çelësin e paqes në mbretëri.