< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Beowulf 3D (Kodi 420125)     

Regjia: Robert Zemeckis

Me Aktoret: Ray Winstone, Anthony Hopkins, John Malkovich, Robin Wright Penn, Brendan Gleeson, Crispin Glover, Alison Lohman, Angelina Jolie, Paul Baker, John Bilezikjian


Publikuesi: ImageMovers


Zhanret: I Animuar, Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 114 minuta


Data e Publikimit: 16/11/2007


  


Pershkrimi i Filmit

Në një epokë legjendare heronjsh, luftëtari i madh Beoulf lufton me demonin Grendel dhe ngjall zemërimin e skëterrshëm të nënës joshëse dhe të pamëshirshme të bishës. Konflikti i tyre epik krijon legjendën e përjetshme të Beoulfit. Regjizori shpërthyes Robert Zemeckis ofron një vizion unik e sagës së Beoulfit në një mënyrë që nuk është treguar kurrë më parë.