< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dracula Untold (Kodi 109180)     

Regjia: Gary Shore

Me Aktoret: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon, Charles Dance, Diarmaid Murtagh, Art Parkinson, Zach McGowan, Paul Kaye, William Houston, Ronan Vibert, Noah Huntley, Tom Benedict Knight, Dilan Gwyn, Lasco Atkins


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Fantazi, Epik


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 10/10/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Është viti 1462. Transilvania po shijon një periudhë paqeje nën sundimin e mbretit Vlad të 3-t, i cili është i përkushtuar që populli i tij të jetë i paprekur nga turqit, të cilët zaptojnë çdo rrip toke që u del përpara. Kur Sulltani Mehmeti i 2-i kërkon 100 fëmijë për ushtrinë e tij të jeniçerëve, mbreti Vlad duhet të zgjedhë nëse do dorëzojë djalin e tij tek Sulltani, ose të shndërrohet në një përbindësh dhe të dalë fitimtar kundër turqve, por duke i falur shpirtin e tij djallit.