< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Love, Rosie (Kodi 109282)     

Regjia: Christian Ditter

Me Aktoret: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke, Tamsin Egerton, Suki Waterhouse, Art Parkinson, Jaime Winstone, Nick Lee, Norma Sheahan, Lily Laight, Marion O'Dwyer, Aris Athanasopoulos


Publikuesi: Constantin Film


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 22/10/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Rozi dhe Aleksi kanë qenë shokë të ngushtë që pesë vjeç, kështu që nuk mund të ishin të duhur për njëri-tjetrin... apo mund të ishin? Kur vjen puna tek dashuria, jeta dhe zgjedhjet e duhura, këta të dy janë armiqtë më të këqij. Një kthesë e gabuar, një mundësi e humbur... dhe jeta i vërshon në drejtime të ndryshme. Por në njëfarë mënyre, mes kohës, hapësirës, dhe kontinenteve të ndryshëm, lidhësja që i lidh ata nuk mund të zgjidhet. Do ta gjejnë rrugën për tek njëri-tjetri, apo do të jetë tepër vonë? Bazuar në romanin më të shitur të Cecelia Ahern, “Atje Ku Mbaron Ylberi”. Pyetja që ngre ky film është: A kemi vetëm një shans për dashurinë e vërtetë?