< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kubo and the Two Strings (Kodi 110038)     

Regjia: Travis Knight

Me Aktoret: Charlize Theron, Art Parkinson, Ralph Fiennes, George Takei, Cary-Hiroyuki Tagawa, Brenda Vaccaro, Rooney Mara, Matthew McConaughey, Minae Noji, Ranjani Brow


Publikuesi: Focus Features


Zhanret: I Animuar, Aventure, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 19/08/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Kubo bën një jetë të qetë dhe normale në një fshat të vogël pranë lumit deri kur një shpirt nga e shkuara ia kthen jetën përmbys duke ri ndezur një hakmarrje të vjetër. Kjo shkakton një trazirë të madhe pasi zotat dhe përbindëshat ndjekin Kubon i cili, në mënyrë që të mbijetojë, duhet të gjejë një kostum magjik mburoje të veshur dikur nga babai i tij i ndjerë, një luftëtar samuraj legjendar.