< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Hercules 3D (Kodi 420123)     

Regjia: Brett Ratner

Me Aktoret: Dwayne Johnson, Aksel Hennie, Rufus Sewell, Ian McShane, Joseph Fiennes, John Hurt, Rebecca Ferguson, Peter Mullan, Ingrid Bolsø Berdal, Reece Ritchie, Irina Shayk, Tobias Santelmann, Joe Anderson, Diva Tamina


Publikuesi: Paramount Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer


Zhanret: Aksion, Aventure, Epik


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 98 minuta


  


Pershkrimi i Filmit

I bazuar në historinë e shkruar nga Steve Moore, ky film me aksione të mirëkordinuara është një rishikim i historisë së heroit të mitologjisë, Herkulit, që luhet nga Dwayne Johnson. Në këtë film epik, marrin pjesë edhe aktori fitues i Globit te Artë, Ian McShane, Rufus Sewell, Joseph Fiennes, Peter Mullan dhe aktori i nominuar për Çmimin e Akademisë, John Hurt.