< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Gods of Egypt (Kodi 109819)     

Regjia: Alex Proyas

Me Aktoret: Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Brenton Thwaites, Chadwick Boseman, Elodie Yung, Courtney Eaton, Geoffrey Rush, John Samaha, Paula Arundell, Alia Seror-O'Neill, Emily Wheaton


Publikuesi: Summit Entertainment


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi, Epik


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 127 minuta


Data e Publikimit: 26/02/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Seti, zoti i pamëshirshëm i errësirës, ka marrë drejtimin e fronit të Egjiptit dhe perandoria, që dikur ishte paqësore dhe e lulëzuar, u zhyt në kaos dhe konflikte. Pak guxojnë të rebelohen kundër tij. Një hajdut i ri, e dashura e të cilit ishte kapur rob nga zoti Urshu, kërkon që të rrëzojë nga froni dhe ta mundë Setin me ndihmën e zotit të fuqishëm Horusit.