< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Good Vibrations (Kodi 108597)     

Regjia: Lisa Barros D'Sa, Glenn Leyburn

Me Aktoret: Jodie Whittaker, Dylan Moran, Adrian Dunbar, Andrew Simpson, Richard Dormer, Mark Ryder, Niall Wright, Demetri Goritsas, James Tolcher, Kerr Logan


Publikuesi: Irish Film Board


Zhanret: Biografi, Drame, Muzike


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 29/03/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Regjizorët Lisa Barros D’Sa dhe Glenn Leyburn bashkohen për të treguar historinë e vërtetë të Terri Hulli, adhuruesit rebel të muzikës nga Belfasti i cili themeloi shtëpinë e vet diskografike të quajtur “Good Vibrations” në vitet 1970 dhe shumë shpejt u bë një prej figurave kyçe të skenës së nëndheshme të muzikës pank në Kapitolin irlandez.