< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day (Kodi 109254)     

Regjia: Miguel Arteta

Me Aktoret: Steve Carell, Jennifer Garner, Ed Oxenbould, Dylan Minnette, Kerris Dorsey, Joel Johnstone, Bella Thorne, Megan Mullally


Publikuesi: Disney


Zhanret: Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 81 minuta


Data e Publikimit: 10/10/2014


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Për 12 vjeçarin Aleksandër Kuper, çdo ditë është një ditë e keqe. Dhe familja e tij mendon se ai po tregohet budalla, sepse atyre nu ku ndodh kurrë një ditë e keqe. Në ditën para ditëlindjes së tij, ai mëson se një djalë tjetër do të bëjë një festë dhe se të gjithë do të shkonin tek ai. Në mesnatën e ditëlindjes së tij, ai shpreh një dëshirë që e gjithë familja e tij të kalojnë një ditë të keqe. Gjërat për familjen shkojnë keq. Makina e mamasë është prishur, dhe u duhet të shkojnë të gjithë me një makinë, dhe motra e tij ishte ftohur edhe pse duhej të dilte në skenë. Vëllai i tij i madh, që duhej të merrte patentë dhe të çonte të dashurën e tij në mbrëmjen e maturës nuk e merr dot patentën dhe i duhet të merret me tekat e të dashurës së tij. Nëna e tij është në një krizë në punë që mund t’i kushtojë vendin e punës, dhe babi i tij ka një intervistë pune ku i duhet të marrë me vete edhe vëllain e tij të vogël që nuk rri rehat. Aleksi ndihet përgjegjës.