< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Zoolander 2 (Kodi 109804)     

Regjia: Ben Stiller

Me Aktoret: Ben Stiller, Owen Wilson, Penelope Cruz, Benedict Cumberbatch, Will Ferrell, Kristen Wiig, Justin Bieber, Kanye West, Cara Delevingne, Lenny Kravitz, Mika, Christine Taylor, Cyrus Arnold, Billy Zane, Fred Armisen, Nathan Lee Graham


Publikuesi: Paramount Pictures


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 12/02/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Shumë vite më vonë, Zulender dhe Hansel jetojnë larg njëri-tjetrit dhe të vetmuar nga bota e civilizuar. Por kur secili prej tyre do të marrë një ftesë për një pasarelë mode që zhvillohet në qytetin antik dhe të mistershëm të Romës, nuk mund t'i bëjnë ballë nostalgjisë që ata kanë për shkëlqimin e vjetër që kanë pasur në botën e modës. Duke u përpjekur që të përshtaten me mënyrën e re të botës së modës, ata duhen të ndalojnë një shkatërrim vdekjeprurës dhe të marrin përsëri shkëlqimin që kanë pasur dikur në pasarelat ndërkombëtare.