< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Cloud Atlas (Kodi 108477)     

Regjia: Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski

Me Aktoret: Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Bae Doo-na, Ben Whishaw, James D'Arcy, Zhou Xun, Keith David, Susan Sarandon, Hugh Grant


Publikuesi: X-Filme Creative Pool, Anarchos Pictures


Zhanret: Drame, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 172 minuta


Data e Publikimit: 26/10/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Gjithçka është e lidhur me njëra-tjetrën: një ditar i vitit 1849 i një udhëtimi oqeanik përmes Paqësorit, disa letra të një kompozitori drejt një miku të tij, një triler që flet për një vrasje në një central bërthamor, një farsë për një botues në një azil pleqsh, një kloun rebel në Korenë futuristike dhe tregimi i një fisi që jeton në Havain post-apokaliptik, shumë larg në të ardhmen.