< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Paddington (Kodi 109324)     

Regjia: Paul King

Me Aktoret: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Nicole Kidman, Francesco Mandelli, Ben Whishaw, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris, Samuel Joslin, Matt Lucas, Daniel Westwood


Publikuesi: StudioCanal


Zhanret: Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 16/01/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një ari i ri peruvian plot pasion për gjithçka britanike, udhëton për në Londër në kërkim të një shtëpie. Pasi gjendet i humbur dhe i vetëm në Stacionin e Padingtonit, ai fillon të kuptojë se jeta e qytetit nuk është ashtu siç e kishte imagjinuar, derisa takon familjen e dashur Braun, të cilët lexuan etiketën në qafën e tij "Ju lutem, kujdesuni për këtë ari. Faleminderit!" dhe i ofrojnë një parajsë të përkohshme. Duket sikur fati i tij ka ndryshuar, deri kur, ky ariu më i rrallë, i bie në sy një balsamueseje kafshësh për muzeun.