< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Rogue One 3D (Kodi 420182)     

Regjia: Gareth Edwards

Me Aktoret: Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Riz Ahmed, Forest Whitaker, Donnie Yen, Jiang Wen, Alan Tudyk, Jonathan Aris, James Earl Jones, Genevieve O'Reilly


Publikuesi: Lucas Film


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 133 minuta


Data e Publikimit: 16/12/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Perandoria Galaktike duke mbizotëruar në bazë të fuqisë së saj, vazhdon ndërtimin e superstacionit Ylli i Vdekjes. Por rebelët nuk rrinë duarkryq dhe përgatiten për të arritur të paarritshmen: të vjedhin planet e superstacionit para se të jetë shumë vonë.