< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Great Wall 3D (Kodi 420191)     

Regjia: Yimou Zhang

Me Aktoret: Matt Damon, Tian Jing, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Eddie Peng, Lu Han, Kenny Lin, Karry Wang, Kai Zheng, Cheney Chen, Andy Lau, Xuan Huang, Zhang Hanyu, Gengxin Lin, Chen Xuedong, Wang Junkai


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 17/02/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Epoka e dinastisë Shong, shekulli e 10-të. Kur një luftëtar mercenar kapet brenda Murit të Madh Kinez, ai zbulon misterin që fshihet pas njërës nga mrekullive të botës. Ndërkohë që përbindësha rrethojnë ndërtimin madhështor, kërkimi i tij për pasuri do të kthehet në një udhëtim heroik dhe ai do të bashkohet me një ushtri që përbëhet nga luftëtarët më të zgjedhur, që të luftojnë një nga fuqitë më të pandalshme që ai ka parë.