< Kthehu tek Faqja e Meparshme

King Arthur: Legend of the Sword 3D (Kodi 420195)     

Regjia: Guy Ritchie

Me Aktoret: Charlie Hunnam, Jude Law, Katie McGrath, Annabelle Wallis, Eric Bana, Aidan Gillen, Djimon Hounsou, Astrid Berges-Frisbey, Hermione Corfield, Mikael Persbrandt, David Beckham, Georgina Campbell


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 126 minuta


Data e Publikimit: 12/05/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Arturi si një djalosh i ri, endet rrugëve të qytetit të tij pa e ditur se në venat e tij rrjedh gjak aristokrat, derisa ai rrëmben shpatën Ekskalibur. Ndërkohë që ai burrërohet, do t'i duhet të bëhet mjeshtër në luftimet me shpatë, të luftojë armiqtë dhe të bashkojë popullin e tij kundër tiranit Vortigern, i cili dikur i ka vrarë prindërit dhe vodhi nga Arturi stemën që të bëhet mbret.