< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Green Lantern (Kodi 108145)     

Regjia: Martin Campbell

Me Aktoret: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Temuera Morrison, Jenna Craig, Jon Tenney, Mike Doyle, Nick Jandl, Dylan James, Leanne Cochran, Tim Robbins


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 123 minuta


Data e Publikimit: 17/06/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në një univers po aq të madh sa edhe misterioz, një forcë elitare ruajtësish të paqes dhe drejtësisë ka ekzistuar për shekuj me radhë. Ata janë KORPUSI I FENERIT TË GJELBËR. Kur një armik i ri i quajtur Paralaks kërcënon të shkatërrojë universin, fati i tyre dhe fati i Tokës gjendet në duart e rekrutit më të ri të Korpusit, njeriu i parë që është përzgjedhur ndonjëherë: Hal Xhordan (Ryan Reynolds). Duke e sjellë superheroin popullor në ekran për herë të parë, në filmin Green Lantern gjithashtu luajnë Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, e nominuara për Academy Award Angela Bassett dhe fituesi i Academy Award Tim Robbins.