< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Deadpool (Kodi 109763)     

Regjia: Tim Miller

Me Aktoret: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller, Gina Carano, Brianna Hildebrand, Rachel Sheen, Andre Tricoteux, Jed Rees, Taylor Hickson, Leslie Uggams, Ben Wilkinson


Publikuesi: Marvel, 20th Century Fox


Zhanret: Aksion, Aventure, Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 12/02/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Kjo është historia e origjinës së ish agjentit të Forcave Speciale Uejd Uilson, i cili kthehet në mercenar, që pasi i nënshtrohet një eksperimenti që e lë me fuqi shërimi të shpejtë, adopton nofkën Lotaria e Vdekjes. I armatosur me aftësitë e tij të reja, dhe një ndjenjë humori të errët, Lotaria e Vdekjes kërkon të gjejë njeriun që për pak desh i shkatërroi jetën.