< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Bride Wars (Kodi 107751)     

Regjia: Gary Winick

Me Aktoret: Kate Hudson, Anne Hathaway, Bryan Greenberg, Chris Pratt, Steve Howey, Candice Bergen, Kristen Johnston, Michael Arden, Victor Slezak, Kelly Coffield Park


Publikuesi: Fox 2000 Pictures


Zhanret: Komedi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 89 minuta


Data e Publikimit: 09/01/2009Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Livi (Kate Hudson) dhe Ema (Anne Hathaway) janë mike të ngushta të cilat që në fëmijëri kanë planifikuar çdo detajë të dasmave të tyre. Në majë të listës së tyre është: një ceremoni në destinacionin më perfekt të Nju Jorkut për dasma, Hoteli Plaza. Tani, në moshën 26 vjeçare, janë të dyja në prag të martesës, në prag të relaizimit të ëndrrave të tyre dhe në prag të jetës së tyre të lumtur. Ose ndoshta jo... Kur një gabim i zyrës së përgatitjeve të dasmës shkakton një përplasje me datat e tyre të martesës, ato tashmë janë të detyruara të martohen në të njëjtën datë! Livi, Ema dhe miqësia e tyre e gjatë janë vënë përpara provës më të tmerrshme. Tani, dy shoqet që dikur do bënin gjithçka për njëra-tjetrën, e gjejnë veten e tyre në një mundim aq të madh sa kërcënon të shpërthejë në luftë!