< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Exodus: Gods and Kings 3D (Kodi 420133)     

Regjia: Ridley Scott

Me Aktoret: Christian Bale, Joel Edgerton, John Turturro, Aaron Paul, Ben Mendelsohn, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, MarĂ­a Valverde, Dar Salim, Golshifteh Farahani, Indira Varma, Emun Elliott, Ghassan Massoud


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aksion, Aventure, Epik


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 150 minuta


Data e Publikimit: 12/12/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Aventura epike, Eksodi: Zota dhe Mbretër, është historia e guximit sfidues të një burri për të kundërshtuar një perandori të madhe. Duke përdorur efektet pamore të teknologjisë së fundit 3D, Skoti sjell jetë në historinë e Mojsiut, liderit sfidues, ndërsa ngrihet kundër Faraonit Egjiptian, Ramesesit, duke u nisur bashkë me 400.000 skllevër në një udhëtim arratisës nga Egjipti dhe cikli i tij tmerrues i epidemive vdekjeprurëse.