< Kthehu tek Faqja e Meparshme

About Time (Kodi 108756)     

Regjia: Richard Curtis

Me Aktoret: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Tom Hollander, Margot Robbie, Rowena Diamond, Lindsay Duncan, Catherine Steadman, Vanessa Kirby, Matt Butcher


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Drame, Fantazi, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 123 minuta


Data e Publikimit: 08/11/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Një natë pas një feste tjetër të pakënaqshme Viti të Ri, babai i Timit (Bill Nighy dhe Domhnall Gleeson) i tregon djalit të tij se meshkujt e familjes së tyre kanë patur gjithmonë aftësinë për të udhëtuar në kohë. Timi nuk mund ta ndryshojë historinë, por mund të ndryshojë atë çka i ndodh dhe i ka ndodhur në jetën e tij - kështu që ai vendos ta bëjë botën e tij një vend më të mirë... duke zënë një të dashur (Rachel McAdams). Por ndërsa jeta e tij e pazakontë vazhdon, Timi zbulon se dhuntia e tij unike nuk mund ta shpëtojë nga trishtimet që ndikojnë të gjitha familjet, kudo. Kjo është një komedi për dashurinë dhe udhëtimin në kohë, e cila zbulon se, në fund, ta jetosh jetën në maksimum nuk ke nevojë fare për të udhëtuar në kohë.