< Kthehu tek Faqja e Meparshme

To The Wonder (Kodi 108512)     

Regjia: Terrence Malick

Me Aktoret: Ben Affleck, Olga Kurylenko, Rachel McAdams, Javier Bardem, Tatiana Chiline, Romina Mondello, Tony O'Gans, Charles Baker, Marshall Bell, Bill Vint, Andrea Satterfield, Keira Johnson, Anthony Little


Publikuesi: Brothers K Productions


Zhanret: Drame, Romance


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 22/02/2013Pershkrimi i Filmit

Nilli (Ben Affleck) është një amerikan që udhëton nëpër Evropë dhe që njihet dhe bie në dashuri me Marinën (Olga Kurylenko), një ukrainase të divorcuar që po rrit vajzën e saj 10-vjeçare Tatiana në Paris. Nilli i përkushtohet Marinës dhe e fton të rivendoset në vendlindjen e tij në Oklahoma së bashku me Tatianën. Por pas njëfarë kohe, marrëdhënia e tyre ftohet. Marina gjen ngushëllim në shoqërinë e një mërgimtari tjetër, priftit katolik At Kuintana (Javier Bardem), i cili po kalon një krizë besimi. Nilli rilidhet me Xhejnin (Rachel McAdams), një dashuri të vjetër. Ata bien në dashuri derisa Nilli mëson se Marina ka rënë në kohëra të vështira.