< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Wild (Kodi 109313)     

Regjia: Jean-Marc Vallée

Me Aktoret: Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Michiel Huisman, Gaby Hoffmann, Kevin Rankin, W. Earl Brown, Mo McRae, Keene McRae, Brian Van Holt, Charles Baker, J.D. Evermore


Publikuesi: Fox Searchlight Pictures


Zhanret: Biografi, Drame


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 115 minuta


Data e Publikimit: 19/12/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Pas prishjes së martesës dhe vdekjes së mamasë së saj, Sheril Streid ndihet e pashpresë. Vendos të kalojë e vetme Kreshtën e Paqësorit, një udhëtim i gjatë prej më shumë se një mijë miljesh, ku kërkon të gjejë forcën dhe dëshirën për të jetuar.