< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Frankenweenie (Kodi 108468)     

Regjia: Tim Burton

Me Aktoret: Catherine O'Hara, Martin Short, Martin Landau, Charlie Tahan, Atticus Shaffer, Winona Ryder, Robert Capron, James Hiroyuki Liao, Conchata Ferrell, Tom Kenny


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 86 minuta


Data e Publikimit: 05/10/2012Pershkrimi i Filmit

Kur qeni i Viktorit të vogël i quajtur Xixëllues (i cili është protagonisti i filmave me përbindësha të Viktorit të bëra në në shtëpi) goditet nga një makinë, Viktori vendos ta kthejë në jetë në mënyrën e vetme që ai di. Por kur "përbindëshi" me bulona në qafë bën kërdinë dhe përhap terrorin në zemrat e fqinjëve të Viktorit, ai duhet t'i bindë ata (edhe prindërit e tij) se pavarësisht paraqitjes, Xixulluesi është ende miku i mirë dhe besnik që ka qenë gjithmonë.