< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Life of Crime (Kodi 109007)     

Regjia: Daniel Schechter

Me Aktoret: Jennifer Aniston, Isla Fisher, Tim Robbins, Will Forte, John Hawkes, Yasiin Bey, Charlie Tahan, Seana Kofoed, Kevin Cannon, Jenna Nye, R. Marcus Taylor, Gail Yudain, Ebony J Lewis, Julie E. Davis


Publikuesi: Lionsgate


Zhanret: Komedi, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 01/09/2014Pershkrimi i Filmit

Bazuar në romanin e Elmore Leonard “Rrëmbyesi”, “Jetë krimi” është një komedi me humor satirik, ku luajnë, Jennifer Aniston, John Hawkes, Yasiin Bey, Will Forte, Mark Boone Junior, Isla Fisher dhe Tim Robbins. Gruaja, (JENNIFER ANISTON), e një ndërtuesi të korruptuar pasurish të patundshme (TIM ROBBINS), rrëmbehet nga dy kriminelë të rëndomtë (Yasiin Bey dhe JOHN HAWKES), që synojnë t’i bëjnë shantazh atij përmes informacioneve të brendshme për biznesin e tij të paligjshëm dhe llogaritë jashtë shtetit. Por burri vendos të mos paguajë haraçin për të marrë gruan, duke shkaktuar një vazhdimësi të pabesueshme tradhtish dhe komplotesh, të cilat mund të burojnë vetëm nga mendja e Elmore Leonard.