< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Rise of the Legend (Kodi 109818)     

Regjia: Roy Hin Yeung Chow

Me Aktoret: Sammo Hung Kam-Bo, Eddie Peng, Luodan Wang, Boran Jing, Angela Baby, Cho-lam Wong, Jin Zhang, Junjie Qin, Byron Mann, Mike Leeder, Miroslav Karel


Publikuesi: Well Go USA Entertainment


Zhanret: Aksion


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 11/03/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Nga fundi i Dinastisë Qing diku nga mesi i shekullit të 19-të, Guanzhou është i zhytur nga korrupsioni, varfëria dhe krimi. Banda e Tigrit të Zi që komandohet nga Mjeshtër Lei, një njeri i pashpirt, është në luftë për portin e qytetit me bandën e Detit Verior. Dhe diku këtu midis dy bandave, do ta gjejë veten edhe një djalosh shumë i aftë në artet marciale, të cilit kur ka qenë 9 vjeç, disa gangsterë bandash i vranë babain.