< Kthehu tek Faqja e Meparshme

San Andreas 3D (Kodi 420144)     

Regjia: Brad Peyton

Me Aktoret: Dwayne Johnson, Alexandra Daddario, Art Parkinson, Colton Haynes, Carla Gugino, Hugo Johnstone-Burt, Archie Panjabi, Ioan Gruffudd, Kylie Minogue, Will Yun Lee, Paul Giamatti


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Drame


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 114 minuta


Data e Publikimit: 09/05/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Një ditë në dukje ideale, kthehet në katastrofike kur e çara e famshme e San Andreas aktivizon një tërmet rrënues me shkallë rihter nëntë ballë, më të madhin në historinë e regjistrimeve të tërmeteve. Ndërsa ndërtesat fillojnë të bien, Rei Gejnsi, një pilot I kërkim shpëtimi i LAFD-së duhet të kërkojë nëpër rrënoja për të shpëtuar gruan e tij të larguar dhe vajzën e tyre të vetme.