< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Avengers 3D (Kodi 420047)     Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Nik Furia (Samuel L. Jackson) është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt (Robert Downey Jr.), Hulku i Jashtëzakonshëm (Mark Ruffalo), Thori (Chris Hemsworth), Kapiten Amerika (Chris Evans), Fajkoi (Jeremy Renner) dhe Vejusha e Zezë (Scarlett Johansson). Kur siguria globale kërcënohet nga Loki (Tom Hiddleston) dhe hordhitë e tij, Nik Furia dhe skuadra e tij do të kenë nevojë për të gjitha fuqitë e tyre për të shpëtuar botën nga katastrofa.