< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Death at a Funeral (Kodi 107935)     

Regjia: Neil LaBute

Me Aktoret: Keith David, Martin Lawrence, Loretta Devine, Peter Dinklage, Ron Glass, Danny Glover, Regina Hall, Kevin Hart, James Marsden, Tracy Morgan, Chris Rock, Zoe Saldana, Columbus Short, Luke Wilson, Regine Nehy


Publikuesi: Parabolic Pictures Inc.


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 16/04/2010Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Peter Dinklage, Danny Glover, Martin Lawrence, James Marsden, Tracy Morgan, Chris Rock, Zoe Saldana dhe Luke Wilson luajnë në këtë komedi gazmore që fut “gallatën” në një “funeral”! Kur patriarku i një familjeje mosfunksionale vdes, funerali i tij kthehet në një cirk familjar. Kufoma në vendet e gabuara, shantazh, shfaqje të pahijshme dhe një kufomë që nuk qëndron brenda në kuti fillojmë festën, por kur sekretet e vjetra të familjes fillojnë të dalin në shesh, i gjithë ferri lëshohet i lirë.