< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Grown Ups 2 (Kodi 108662)     

Regjia: Dennis Dugan

Me Aktoret: Adam Sandler, Kevin James, Chris Rock, David Spade, Salma Hayek, Maya Rudolph, Maria Bello, Nick Swardson, Steve Buscemi, Colin Quinn


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Komedi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 101 minuta


Data e Publikimit: 12/07/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pasi kalon momentet më të bukura të jetës së tij tre vera më parë, Leni (Adam Sandler), vendos se dëshiron ta shpërngulë familjen e tij mbrapa në qytezën e tij të lindjes dhe t’i rrisë së bashku me bandën e shokëve të tij të fëmijërisë dhe fëmijët e tyre. Por midis ngacmuesish të vjetër, ngacmuesish të rinj, shoferësh skizofrenë autobusi, policë të pirë në ski, të dashura psikopate nga shkolla fillore dhe 400 prishje festash me kostume, ai zbulon se ndonjëherë çmenduria të ndjek ngado.