< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Season of the Witch (Kodi 108038)     

Regjia: Dominic Sena

Me Aktoret: Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Stephen Graham, Ulrich Thomsen, Claire Foy, Robert Sheehan, Christopher Lee, Rebekah Kennedy, Andrew Hefler, Fernanda Dorogi


Publikuesi: Relativity Media


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 07/01/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në trilerin e mbinatyrshëm Season of the Witch, Nicolas Cage luan si një kalorës i Kryqëzatave të shekullit të 14-të, i cili kthehet së bashku me shokun e tij të luftës (Ron Perlman) në vendlindjen e tij të shkatërruar nga Murtja e Zezë. Kisha mendon se magjia është fajtori i murtajës dhe urdhëron dy kalorësit të transportojnë një vajzë të akuzuar si shtrigë (Claire Foy) në një manastir të izoluar, ku murgjit do të performojnë një ritual me shpresën për t’i dhënë fund së keqes. Një prift (Stephen Campbell Moore), një kalorës që vajton për humbjen e së bijës (Ulrich Thomsen), një udhërrëfyes mashtrues (Stephen Graham) dhe një djalosh kokëfortë që ëndërron të bëhet kalorës (Robert Sheehan) bashkohen me ta në këtë mision të rrezikshëm. Kur grupi arrin në manastir, një zbulim i tmerrshëm rrezikon betimin e kalorësit për ta trajtuar vajzën me drejtësi dhe i vë kundër një force shumë të fuqishme dhe shkatërruese.